یخچال پرده هوا سهند
پانل های سردخانه
 • قابل استفاده در محدوده دمایی 10+ درجه سانتیگراد تا 40- درجه سانتیگراد
 • نصب و مونتاژ آسان
 • عایق پانل ها از پلی یورتان
 • سطوح پنل پوشیده شده با ورق رنگی، استنلس استیل، آلوزین و گالوانیزه
یخچال پرده هوا سهند
اواپراتور سردخانه
 • بدنه از جنس گالوانیزه
 • پوشش رنگی پودری الکترواستاتیک
 • مجهز به فن های پروانه ای در سایز های 30 و 40 سانتی متر
 • کویل اواپراتور از لوله مسی 2/1 اینچ
 • فین آلومینیومی سینوسی
 • المنت دیفراست الکتریکی
یخچال پرده هوا سهند
کندانسور کم صدا
 • دارای کنترل کننده سرعت فن کندانسور
 • استفاده ازتجهیزات برودتی الکترونیکی اروپایی
 • بدنه از ورق گالوانیزه
 • رنگ الکترواستاتیک

سردخانه صنعتی زیر صفر و بالای صفر

سردخانه صنعتی به انگلیسی WALK-IN COOLER نامیده می شود که به منظور نگهداری محصولات و مواد فاسد شدنی در فروشگاههای زنجیره ای، هتلها، رستورانها، سازمانها و موسسات آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند.

اجزای سردخانه صنعتی چیست؟

سردخانه صنعتی زیر صفر و بالای صفر شامل:

 • بدنه از عایق پلی پورتان در ضخامت های مختلف که با ورق رنگی گالوانیزه یا استنلس استیل پوشانیده شده اند در ابعاد مورد نیاز طراحی و در محل بهره برداری و نصب به سرعت قابل مونتاژ می باشند.
 • واحد اواپراتور سردخانه در فضای داخل سردخانه نصب میشود.
 • تاسیسات کندانسینگ یونیت شامل کمپرسور – کندانسور و تابلو برق با توجه به ظرفت سرمایی مورد نیاز در کارخانه طراحی و تولید گردیده و پس از تست نهایی به محل نصب پروژه انتقال داده میشود.
 • درب های سردخانه های زیر صفر و بالای صفر در دو نوع لولایی و ریلی نیز با عایق فوم پلی یورتان که سطح درب پوشیده با ورق پیش رنگ شده گالوانیزه یا روکش آلوزینگ P.V.C و یا ورق استنلس استیل ساخته شده و در محل نصب روی سردخانه ها مونتاژ میگردد. این درب ها مجهز به المنت حرارتی نیز می باشند که همواره خاصیت ارتجاعی لاستیک دور درب در دمای مختلف حفظ گردد.

سردخانه های صنعتی در صنایع برودتی انجماد سیستم غرب تهران در انواع اندازه و ابعاد مختلف با توجه به سفارش مشتریان تولید و به بازار عرضه می گردد.

معرفی اجزای اواپراتور

اواپراتور یکی از قسمت های اساسی سیستم های سرد کننده و تجهیزات برودتی میباشد. در علم انتقال حرارت اواپراتور مبدل نامیده می شود که حرارت را از هوا یا هر جسم دیگری که می بایستی سرد شود جذب کرده و به مبرد در حال تبخیر یا جوشان انتقال می دهد. در صنایع برودتی انجماد سیستم غرب تهران از اواپراتورهای کویلی پره دار در سردخانه های زیر صفر و بالا صفر استفاده می گردد. در شکل زیر قسمت های مختلف این نوع اواپراتور نشان داده شده است.

راهنمای راه اندازی و نصب سرد خانه صنعتی

بطور کلی سردخانه ها به دو بخش تقسیم میشوند که شامل بدنه و واحد خارجی یا کندانسینگ یونیت میباشد. در این بخش به موارد مربوط به نصب و راه اندازی تجهیزات سردخانه صنعتی خواهیم پرداخت.

بدنه

 • قبل از راه اندازی سردخانه ولتاژ برق ورودی تابلوی برق را کنترل نمایید که در محدوده مجاز باشد.(تصویر2)

  ولتاژ برق سردخانه

  تصویر2 – قبل از راه اندازی از وجود برق سه فاز در تابلو برق موتورخانه اطمینان حاصل فرمائید.

 • سردخانه ها محل نگهداری مواد غذایی و فاسد شدنی هستند لذا همواره باید کاملا پاکیزه و بهداشتی باشند.

 • قبل از بارگیری اولیه سردخانه ضرورت دارد که مدت ۲۴ ساعت سیستم سردسازی سردخانه بدون بار مورد بهره برداری قرار گیرد تا به دمای مطلوب برسد. حداکثر میزان بارگیری فضای سردخانه صنعتی در طی روز ۴۰ درصد حجم مفید آن میباشد این مهم بمنظور انجام صحیح عملکرد سیستم سردسازی توصیه می گردد.

  از بارگیری بیش از اندازه فضای سردخانه های صنعتی جدا خودداری نمایید.

 • هنگام حمل بار و جا به جایی مواد از برخورد اجسام و اشیاء سخت با قسمت های مختلف بدنه سردخانه که موجب آسیب دیدن آن میگردد جلوگیری نمائید.

 • وجود دستگاه های تولید رطوبت مانند کولر آبی باعث اختلال در عملکرد سردخانه می گردد لذا از ورود هوای خروجی از کولرهای آبی به محیط سردخانه های صنعتی جلوگیری به عمل آورید.(تصویر 3)

  اختلال در عملکرد سردخانه

  تصویر3 – از ورود هوای دستگاه های رطوبت را به داخل سردخانه ها جلوگیری به عمل آورید.

 • در صورتی که ناگزیر به استفاده از کولر آبی می باشید از پرده های PVC فضای سردخانه را از محیط جدا کنید. (تصویر 4)

  پرده پی وی سی سردخانه صنعتی

  تصویر4 – استفاده از پرده PVC برای جلوگیری از ورود رطوبت در سردخانه

 • جهت هرگونه تغییرات در بدنه و مدار تبرید سردخانه با واحد خدمات پس از فروش صنایع برودتی انجماد سیستم تماس حاصل نمائید.

 • لازم است به منظور تخلیه آب های ناشی از ذوب شدن برفک اواپراتور به خارج از محیط سردخانه پیش بینی های لازم به عمل آورده شود. (تصویر 5)

  تخلیه اواپراتور سردخانه

  تصویر5 – تخلیه آب های ناشی از ذوب شدن برفک اواپراتور

 • جهت چرخش پره های ملخی اواپراتور سردخانه را کنترل نمائید که بطور صحیح باشد و وزش باد به سمت کالا و مواد چیده شده در سردخانه باشد. الگوی صحیح جریان هوا در سردخانه یکی از مهمترین پارامترها برای دستیابی به انجماد موثر است. در تصویر (6) پیکان های آبی رنگ نشانگر هوای سرد جاری بر روی محصولات و پیکان های قرمز رنگ نشانگر هوای گرم برگشتی به واحد اواپراتور می باشند.

  جریان هوا در سردخانه

  تصویر (6) – الگوی صحیح جریان هوا در سردخانه صنعتی

 • راه های ورود و خروج به سردخانه کاملا باز و فضای کافی برای باز و بسته شدن درب سردخانه در نظر گرفته شود.

کندانسینگ یونیت  (واحد خارجی)

1- دستگاه های کندانسینگ یونیت سردخانه های زیر صفر و بالای صفر در فضای باز و با روی پشت بام ساختمان نصب میشوند در صورتیکه این گونه دستگاه ها در موتورخانه و فضای بسته نصب شوند باید هوای خروجی فن های کندانسور براحتی از موتورخانه خارج شده و به منظور تامین هوای تازه هواکش تعبیه و نصب گردد.

2- در صورتی که کندانسینگ یونیت یا کندانسور در مجاور دیوار ساختمان نصب گردد باید مطابق تصویر (7) فاصله کافی در اطراف کندانسور به منظور تامین هوای تازه و خروج هوای گرم در نظر گرفته شود.

نصب کندانسینگ یونیت

تصویر (7) – شرایط نصب کندانسور در سردخانه صنعتی

3- موقعیت نصب کندانسینگ یونیت باید به نحوی انتخاب شده باشد که سر و صدای ناشی از کارکرد فن های کندانسور و کمپرسور برای ساکنین ساختمانهای اطراف مزاحمتی ایجاد نکند

4- محل استقرار کندانسینگ در پشت بام و موتورخانه باید همواره تمیز و پاک باشد.

5- موقعیت نصب کندانسینگ یونیت باید به نحوی انتخاب گردد که در صورت لزوم نسبت به توقف دستگاه بتوان سریعا اقدام نمود.

6- قبل از راه اندازی دستگاههای کندانسینگ یونیت مطمئن شوید ولتاژ برق به تابلوی برق موتورخانه مناسب و سازگار با مشخصات الکتروموتورها باشد و هر گونه افت ولتاژ یا تغییرات غیر عادی ولتاژ ورودی به تابلوی برق اصلی موتورخانه را بررسی و رفع نقص نمائید.

7- قبل از راه اندازی سیستم و روشن نمودن کمپرسورها از باز بودن کامل شیرهای مکش و رانش کمپرسورها اطمینان حاصل نمائید همچنین از باز بودن شیر مدار مایع پس از خروجی رسیور اطمینان حاصل نمائید. در مورد سیستمهایی که دارای روغن جداکن میباشند شیر خروجی روغن نیز بازگردد. (شکل 8)

شیر خروجی کمپرسور

تصویر (8) – شیرهای مکش و رانش کمپرسورهای سردخانه

8- فن های کندانسور هوایی را راه اندازی و عملکرد درست آنها را زیر نظر داشته باشید. جهت چرخش پره های ملخی را کنترل کنید که صحیح باشد.

راه اندازی و بهره بردای از کندانسینگ یونیت باید توسط افراد متخصص و آگاه به فنون راه اندازی انجام شود و هرگز انجام اینگونه کارها را به افرادی که آموزش ندیده و مهارت کافی را دارا نمی باشند محول نکنید که خطرات جبران ناپذیری را در بر خواهد داشت.

سوالات متداول

کندانسورهای سردخانه های زیر صفر و بالای صفر در فضای باز و با روی پشت بام ساختمان نصب میشوند در صورتیکه این گونه دستگاه ها در موتورخانه و فضای بسته نصب شوند باید هوای خروجی فن های کندانسور براحتی از موتورخانه خارج شده و به منظور تامین هوای تازه هواکش تعبیه و نصب گردد.

حداکثر میزان بارگیری فضای سردخانه صنعتی در طی روز ۴۰ درصد حجم مفید آن میباشد.

تماس با واحد فروش
021-56230602-4
نظرات

ارسال دیدگاه

تماس با واحد فروش
021-56230602-4