یخچال های موتور سرخود در صنعت سردسازی در گروه یخچال های فروشگاهی هستند که برای نگهداری و نمایش مواد غذایی و محصولات فاسد شدنی در فروشگاه ها و اماکن عرضه مواد غذایی استفاده می شوند. ویژگی منحصر به فرد یخچال های تجاری تماشای مواد غذایی و محصولات مورد فروش برای مشتریان می باشد. یخچال و فریزر های موتور سرخود بیش از 60 سال است که در کشور ایران ساخته و به بازار عرضه می گردد. در دهه 1330 گروه کارخانجات زاگرس شروع به تولید انبوه انواع یخچال های صنعتی کرد مدلهای ویترینی، فانتزی، دانمارکی، مطبق و قصابی را جهت استفاده در بقالی ها، قصابی ها و قنادی ها ماست بندی ها و کبابی ها تولید و به بازار عرضه می کرده است. این نوع یخچال های فروشگاهی در مغازه ها، سوپرمارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای، هتل ها رستوران ها و میادین تره بار و موسسات تهیه و توزیع مواد غذایی فاسد شدنی مورد استفاده قرار می گیرند.

یخچال و فریزرهای موتور سرخود در دو شکل ایستاده و خوابیده در شرکت انجماد سیستم غرب تهران تولید و به بازار عرضه می گردد. دمای نگهداری مواد غذایی و محصولات فاسد شدنی برای کاربردهای یخچال بین 1- تا 10+ و فریزرها بین 15- تا 18- درجه سانتیگراد تعریف شده است. شرکت انجماد سیستم غرب تهران از سال 94 شروع به تولید انبوه انواع یخچال و فریزر تجاری نموده است. این نوع محصول به صورت روباز و یا درب دار محصولات و مواد غذایی را در معرض دید مشتریان قرار می دهند. مواد غذایی به صورت بسته بندی و بطور معمول با پلاستیک و سلفون شفاف پوشانیده شده و عرضه می گردد.

بیشتر بدانید: یخچال و فریزر ایستاده درب دار

در انواع یخچال های موتور سرخود اواپراتور در قسمت زیرین یخچال تعبیه و نصب شده است و فن ها، هوای سرد را از دریچه رفت به فضای کابین یخچال انتقال می دهند.
مجموعه فن های اواپراتور در زیر سینی کف یخچال و فریزرها تعبیه شده اند که با برداشتن سینی ها به راحتی می توان کار سرویس و تعمیرات اواپراتور را انجام داد.

یخچال و فریزرهای موتور سرخود ایستاده می توانند بدون درب یا دارای درهایی لولایی باشند که مشتری می تواند محصولات مواد غذایی داخل یخچال را مشاهده نماید. کمپرسور و واحد تقطیر یخچال و فریزرهای موتور سرخود شرکت انجماد سیستم غرب تهران عموما در قسمت پایین نصب می گردد. در بعضی از مدل ها موتور و واحد تقطیر در روی سقف یخچال تعبیه و نصب می گردد.

درب های یخچال و فریزر های ایستاده از شیشه دوجداره ساخته می شود که مانع تقطیر بخار آب بر روی شیشه ها خواهد شد. طراحی و ساخت یخچال و فریزرهای موتور سرخود باید به گونه ای باشد که نمایش بهتر محصول برای جلب مشتریان در آن مد نظر واقع شده باشد، لذا نورپردازی و چیدمان محصولات در این نوع یخچال ها کمک زیادی به عرضه بهتر کالا و جلب مشتریان خواهد کرد. نکته بسیار مهم در طراحی و تولید یخچال های پرده هوا این است که این نوع یخچال ها جهت سردسازی و خنک کردن محصولات و مواد فاسد شدنی کاربرد نداشته و صرفا برای نگهداری محصولات و مواد غذایی در زمان محدود می باشد. یکی از مهمترین مزیت های یخچال های موتور سرخود دارای پرده هوا حالت سلف سرویسی آنهاست که به مشتری این امکان را می دهد که مستقیما به کالا و مواد مورد نیاز دسترسی پیدا کند. یخچال و فریزرهای موتور سرخود دارای پرده هوا برای عرضه گوشت، سبزیجات، میوه، مواد غذایی منجمد، بستنی و محصولات لبنی بکار می رود و طراحی آنها عموما به نوع محصول بستگی دارد.

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی و تولید یخچال و فریزرهای موتور سرخود پرده هوا ایجاد جریان کافی و مناسب هوای سرد در چرخه سرماسازی است که اجازه می دهد تا همواره محصولات و مواد غذایی دردمای مطلوب دردرون کابین نگهداری شود . اگر این پرده هوا یا الگوی جریان هوای سرد مختل شود یا بازده و سرماسازی یخچال دچار مشکل گردیده و در نگهداری دمای محصولات و مواد غذایی به شدت اثر خواهد گذاشت. هوای سردی که از دریچه بالا فرو میریزد یک پرده هوای مرزی از هوای سرد داخل و هوای گرم محیط بیرون و فضای داخل محفظه ایجاد میکند که اجازه می دهد محصولات در دمای مناسب نگهداری شود . البته برای نگهداشتن محصولات و مواد غذایی در دمای یکنواخت باید فضای بین قفسه ها نیز در پوشش هوای سرد قرار گیرند که این مهم در شرکت انجماد سیستم غرب تهران رعایت گردیده و هوا از قسمت کانال پشت یخچال به طور یکنواخت روی محصولات و مواد غذایی توزیع می گردد.

ویژگی های یخچال و فریزرهای موتور سرخود شرکت انجماد سیستم غرب تهران

یخچال و فریزرهای موتور سرخود شرکت انجماد سیستم غرب تهران حاصل چهاردهه تجربه متخصصین مجرب در صنعت تبرید و یخچال سازی بوده و طی چهار سال اخیر خرید این محصول از سوی مشتریان دولتی و خصوصی مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است بطوریکه هم اکنون شرکت انجماد سیستم غرب تهران به یکی از تولید کنندگان بزرگ در صنعت یخچال سازی تبدیل شده است.

کمپرسور

شرکت انجماد سیستم غرب تهران در تولید یخچال های موتور سرخود برندهای از کمپرسورهای نوع بسته سیلندر پیستونی ساخت بهترین بزرگ دنیا استفاده می کند.
تمامی کمپرسورها به دلیل دارا بودن بزرگ از توان برودتی پوسته بالایی برخوردار بوده و در طیف گسترده ای پاسخگوی نیازهای یخچال های صنعتی و تجاری از جمله یخچال های ویترینی در ابعاد خاص می باشند. به طور کلی همه کمپرسورها از بازده سرما سازی بالا و مصرف انرژی کم برخورد بوده و طول عمر بالا در شرایط کاری سخت از مشخصه این کمپرسورها می باشد.

کندانسور

کویل کندانسورهای یخچال های موتور سرخود از لوله مسی 3/8 اینچ استاندارد با آرایش مثلثی و فین های موجدار آلومینیومی تهیه شده است. موج های سینوسی خاصی که روی فین ها ایجاد می شوند علاوه بر افزایش سطح تبادل باعث ایجاد جریان مغشوش و در نتیجه افزایش ضریب انتقال حرارت می گردد.

کندانسور ها دارای فن موتور از نوع ملخی دارای کلاس حفاظتی IP 54 می باشند.

پروانه ها از جنس آلومینیوم مقاوم دارای زاویه مناسب که موجب افزایش حجم جابجایی هوا و کاهش توان مصرفی الکترو موتورمی گردد.

بالانس استاتیکی و دینامیکی پروانه ها با دقت انجام گردیده در نتیجه لرزش و صدا پروانه ها به پایین ترین سطح ممکن می رسد.

فن های کندانسور یخچال های موتور سرخود شرکت انجماد سیستم غرب تهران دارای توری محافظ می باشند.

اواپراتور

در حال حاضر کویل های اواپراتور های یخچال و فریزرهای موتور سرخود شرکت انجماد سیستم غرب تهران به طور کامل در واحداواپراتور سازی تولید و ساخته می شوند.

کویل اواپراتوراز لوله مسی 1/2 اینچ استاندارد و فین های تولید شده با دستگاه های فین پرس اتوماتیک ساخته می شوند.

فین های اواپراتور همراه با موج های سینوسی خاصی که توسط فین پرس ایجاد می شوند، علاوه برافزایش سطح تبادل حرارت، باعث ایجاد جریان مغشوش و در نتیجه ضریب انتقال حرارت بالا در اواپراتور می گردد.

فن های مورد استفاده در اواپراتور یخچال و فریزر موتور سرخود از نوع ملخی از جنس آلومینیومی می باشندکه منجر به سیستم محافظ در برابر بار اضافی می باشد و مطابق استاندارد های جهانی تمامی فن های اواپراتور یخچال و فریزرهای موتور سرخود دارای محافظ توری می باشند.

ترموستات

صنایع برودتی انجمادسیستم غرب تهران بطور گسترده ای از ترموستات های دیجیتال با کارآئی متنوع در محصولات خود استفاده می کند. ترموستات های دیجیتال دارای یک تا چندین خروجی می باشند که هر یک از این خروجی ها یک مرحله نامیده می شود. ترموستات های دیجیتال جهت اندازه گیری دما دارای سنسور جهت می باشندکه بطور معمول از نوع NTC یا PT100 می باشند.

در یخچال های موتور سرخود این مجموعه امکان نمایش دمای اندازه گیری شده وجود دارد. در ترموستات های دیجیتال قابلیت کنترل سرمایش دیفراست و فن های اواپراتور وجود داشته و می توان پارامترهایی امنیتی برای محافظت کمپرسور را نیز در این نوع ترموستات پیش بینی کرد. بطورکلی ترموستات های دیجیتالی .می تواند دارای قابلیت های زیر باشند.

  • کنترل سرما سازی و برودت دستگاه
  • کنترل مراحل دیفراست
  • کنترل حفاظتی کمپرسورها
  • کنترل فن های اواپراتور
  • حفاظت کمپرسور در مقابل تغییرات ولتاژ
  • حفاظت کمپرسور در مقابل تغییرات فشار
  • کنترل امنیتی مجموعه سیستم سرد کنند

نماد قطعات یخچال هاي موتور سرخود که توسط دستگاه هاي پانچ CNC در شرکت انجماد سیستم غرب تهران تولید می شود

در شرکت انجماد سیستم غرب تهران تمامی قطعات یخچال های موتور سرخود و سایر محصولات توسط سه دستگاه پانچ CNC مدرن و پیشرفته برند TRUMPF تولید و در اختیار خط مونتاژ قرار داده می شود.

مشاهده همه محصولات انجماد سیستم
خدمات پس از فروش انجماد
دانلود کاتالوگ محصولات
پست های مرتبط
نظرات